23.02.2016 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Celosvětová plemenná kniha siky vietnamského

Zoologická zahrada Ostrava vlastní Celosvětovou plemennou knihu zaměřenou na chov jelena siky vietnamského. Evropský chovný program pro tento druh vede zoo úspěšně od roku 2012.

Ostravská zahrada dosud vedla a pravidelně vydávala dvě evropské plemenné knihy – pro hrocha obojživelného a wapiti sibiřského. Celosvětové plemenné knihy vzácných druhů zvířat vedly zatím jen dvě české zoologické zahrady: Zoo Děčín plemennou knihu pro kočky rybářské a Zoo Praha pro koně Převalského.

První celosvětová plemenná kniha vydaná v Ostravě obsahuje údaje o 2483 jelenech sika chovaných v zajetí od roku 1958 do konce listopadu 2015. Loni v listopadu chovalo 30 zoologických zahrad v osmi evropských zemích a v USA celkem 361 zvířat. Zoo Ostrava doporučuje kromě vydávání plemenné knihy i přesuny jednotlivých zvířat mezi zoologickými zahradami tak, aby byla populace co nejživotaschopnější. Letos by se mělo mezi zoologickými zahradami v Evropě přepravit přes 30 siků vietnamských.

Sika vietnamský je nejjižnější poddruh běžného jelena siky. V přírodě byl vyhuben, zachráněn byl na farmách a v zoologických zahradách. Nyní se připravuje jeho zpětné vysazení do přírody v jižní Číně.*

 Zdroj: www.ctk.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down