24.11.2006 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cena jatečných prasat klesá

Kromě stálého oslabování ceny jatečných prasat zaznamenaly ostatní komodity výrazné posílení.

Na 45. burzovním shromáždění Obchodní burzy Hradec Králové se obchodovalo s masem, obilovinami a olejninami. Na burze bylo možné koupit nebo prodat olejniny za 9,4 milionu korun, obiloviny za 3,1 milionu korun a jatečná prasata za 9,4 milionu korun. Cena jatečných prasat oslabuje, zatímco u ostatních komodit posiluje.
U jatečných prasat se obchodovalo nadále s kontraktním měsícem listopad. Se všemi ostatními kotovanými komoditami pokračovalo obchodování s kontraktním měsícem prosinec. Objemy obchodovaných komodit se proti minulému burzovnímu shromáždění snížily u semene řepky a potravinářské pšenice.
Cena jatečných prasat se postupně snižuje, od maxima ceny kotované na letošním burzovním shromáždění 13. září ve výši 48,30 korun za kilogram oslabila až na současných 39,20 korun za kilogram.
Cena semena řepky proti minulému burzovnímu shromáždění vzrostla o 100 korun na 6900 korun za tunu. Cena potravinářské pšenice stoupla o 50 korun na 3500 Kč, krmné pšenice rovněž o 50 korun na 2950 korun za tunu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down