13.01.2003 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cena na úkor kvality

Ministerstvo zemědělství chce podle ministra Jaroslava Palase stanovit určité zásady, které zajistí srovnatelnou kvalitu některých potravinářských výrobků. Hodlá tak novelou zákona o potravinách, případně vyhláškou řešit situaci, kdy se producenti potravin snaží dostat do ceny požadované obchodními řetězci na úkor kvality.

Smyslem je vložit do tlaku mezi supermarkety a výrobci nějakou recepturu závaznou ze zákona, řekl na setkání s novináři minulý týden ministr Palas. Důvodem toho, že dnes kvalita často trpí kvůli snaze dosáhnout cen požadovaných obchodníky, je podle něj mimo jiné zrušení státních norem. V zásadě půjde o to, stanovit alespoň minimální úroveň obsahu použitých surovin, tak aby výrobek od různých producentů kvalitou odpovídal svému názvu. Pokud potraviny nebudou splňovat stanovené parametry, neměly by nést název například Gothajský salám nebo špekáček, ale mohly by se jmenovat třeba podle příslušného obchodníka, uvedl Palas.
Vedoucí tiskového oddělení MZe Pavel Kovář uvedl, že ministr zemědělství Jaroslav Palas pověřil minulý týden svého náměstka pro potravinářství Rudolfa Jánského, aby jeho odbor k takovému opatření připravil příslušné návrhy.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down