Česká drůbež přesunula sídlo do Velkého Malahova

Ročně exportuje 40 procent vajec do zahraničí

Druhou halu na produkci vajec za 100 milionů korun chce postavit letos ve Velkém Malahově firma Česká drůbež. Počet nosnic zvýší na dvojnásobných 400.000 kusů. Investor požádá zastupitelstvo obce o rozšíření výroby už tento měsíc. Musí ale uzavřít dodatek ke smlouvě z roku 2003, kdy se obci i ekologickému hnutí Děti Země zavázal, že bude mít ve Velkém Malahově pouze jednu halu. Záměr zdvojnásobení produkce vajec ze současných 60 milionů ročně potvrdil jednatel České drůbeže.
Podle České drůbeže, která v prosinci 2003 otevřela ve Velkém Malahově první halu za 150 milionů korun, bude druhá budova o trochu menší, protože firma už má dostatečné větší zázemí skladu vajec a obalů v první hale.
Velkochov je jediný, který vyhovuje evropské směrnici pro klecový chov nosnic, platné až od roku 2012. Slepice mají prostor 750 cm2, více než 90 procent ostatních farem v ČR 550 cm2. Kapacitu nelze překročit a přetížení nehrozí. V hale je 10.040 klecí.
Česká drůbež přesunula sídlo do Velkého Malahova a ročně exportuje 40 procent vajec do Německa, Rakouska, Polska, Maďarska a na Slovensko. V ČR loni navázala dlouhodobou spolupráci s Penny Marketem. V nedalekých Všerubech má další dvě haly pro 400.000 kuřic.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *