12.01.2009 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Česká republika bude vyvážet mléko do Číny

Naše certifikované mléko se uplatňuje v zahraničí

Díky serióznímu a pečlivému jednání Státní veterinární správy ČR s odpovídající čínskou autoritou bude letos možné uplatnit české mléčné výrobky vyrobené z tepelně ošetřeného mléka a tepelně ošetřené mléko na čínském trhu.

Ke konci uplynulého roku se totiž podařilo Státní veterinární správě ČR ve spolupráci s naším velvyslanectvím v Pekingu vypracovat a přeložit veterinární osvědčení pro vývoz mléčných výrobků do ČLR. Vývoz je tedy povolen, tuto skutečnost potvrzuje nóta č. 1296/2008 z 15. 12. 2008. Že AQSIQ – Čínský úřad pro dovozy a karantény - schválil tuto možnost, je podle Milana Maleny, ústředního ředitele SVS ČR, velmi významným krokem, na jehož počátku byla podrobná a důsledná bilaterální jednání zástupců Státní veterinární správy a čínské strany, naposledy i na zasedání WTO v Ženevě v říjnu loňského roku.

Možnost vyvážet české mléčné výrobky na tak rozsáhlý trh, jako je čínský, může být dobrou zprávou pro české výrobce. A že k takové možnosti nyní dochází, svědčí mj. i o tom, že orgány našeho státního veterinárního dozoru usilují kromě zdravotní nezávadnosti produkce i o možnost jejího uplatnění na ostatních trzích. To znamená, že je naše certifikace důvěryhodná a akceptovaná.
Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR

Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down