27.03.2003 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

České potraviny se značkou

Značku CZ a kulaté logo se státní vlajkou hodlá navrhnout ministerstvu zemědělství Českomoravský svaz zemědělských podnikatelů pro označování českých potravin. S propagací českých potravin je podle předsedy svazu Jana Veleby začít ještě před vstupem do EU.

„Česká republika dováží zbytečně mnoho potravin," prohlásil na včerejší tiskové konferenci. Po vstupu do unie zmizí bariéry pro pohyb zboží a je tedy třeba se připravit na explozi dovozu zahraničních potravin na český trh, dodal. Českomoravský svaz zemědělských podnikatelů se proto rozhodl vyhlásit propagační kampaň pod heslem „Kupujte české potraviny, jsou lepší.“ Mezi předpoklady kvality domácích potravin podle Veleby patří relativně velké zemědělské závody, které jsou snáze kontrolovatelné, kvalifikovanost zemědělců, nižší spotřeba chemie a průmyslových hnojiv a veterinární služba s propracovaným systémem kontroly.
Asi v polovině května by měl ministr Jaroslav Palas představit národní program na podporu českých potravin včetně log a známek pro jejich značení. Připravovaná marketingová agentura pro agrární produkty by pak měla program zajišťovat.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down