10.08.2007 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Českomoravská společnost chovatelů a. s.

Ročenka chovu ovcí a koz za rok 2006.

Ročenku, která podává ucelený přehled o situaci v chovu ovcí a koz, plemena ovcí a koz, vývoj hrubé zemědělské produkce, stavy ovcí a koz dle krajů, kategorií a plemene v roce 2006 najdete na http://www.cmsch.cz/docs/rocenka-komplet.pdf
Českomoravská společnost chovatelů a. s. byla založena ve formě s.r.o. za účelem privatizace Státního plemenářského podniku.
Zakladateli společnosti byly Svaz chovatelů českého strakatého skotu, Svaz chovatelů holštýnského skotu ČR a Unie chovatelů. Hlavním cílem privatizace bylo udržet pro chovatelskou veřejnost takové činnosti jako je např. vedení plemenářské evidence, zpracování výsledků kontroly užitkovosti a kontroly dědičnosti, činnost laboratoří pro rozbor mléka nebo imunogenetiky (potvrzování původu) a jiné. Vlastní činnost zahájila ČMSCH, s.r.o., jako nástupnická organizace SPP, od 1. 11. 1996. V roce 1999 byla společnost transformována na akciovou; v následujícím období do společnosti přistoupily další chovatelské organizace a následně i MZe ČR prostřednictvím PGRLF. Cílem tohoto rozšíření bylo vytvořit co nejoptimálnější podmínky pro vedení ústřední evidence hospodářských zvířat.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down