28.02.2007 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Český trh s biopotravinami vloni rostl nejrychleji v Evropě

Konference Biopotraviny v maloobchodě proběhne 16. 3 v Průmyslovém paláci Výstaviště Holešovice v Praze.

Český trh s biopotravinami v loňském roce vzrostl o 48,5 procenta a poprvé hodnotou překročil hranici půl miliardy korun, konkrétně 520 milionů korun. Český trh tak vloni rostl nejrychleji v Evropě. Vyplývá to z výsledků aktuálního průzkumu mezi českými výrobci a obchodníky s biopotravinami, který každoročně provádí agentura Green marketing.
Podle nového monitoringu dosáhl celosvětový odbyt biopotravin hranici 31 miliard eur a biopotraviny tvoří nejrychleji rostoucí segment trhu s potravinami. Rychlý růst trhu s biopotravinami je důsledkem zejména vynikající kvality výrobků a aktivní marketingovou podporou segmentu ze strany obchodních řetězců a specializovaných bioprodejen.
V České republice roste trh s biopotravinami dlouhodobě o desítky procent ročně a jeho potenciál je obrovský. Stále více výrobců potravin a maloobchodníků biopotraviny zařazuje do svého portfolia. Jaký je ale trh s biopotravinami? Jaká má specifika? Kdo jsou biospotřebitelé a jaké komunikační strategie je oslovují? To jsou nejčastější otázky, které si kladou firmy při vstupu na bio trh. Na některé otázky mohou uslyšet odpovědi účastníci konference Biopotraviny v maloobchodě, která se koná 16. března od 9.30 do 15 hodin v Průmyslovém paláci Výstaviště Holešovice v Praze. Kromě konference budou mít účastníci příležitost shlédnout i nejnovější nabídku biopotravin na českém trhu v rámci veletrhu Biostyl, na které se představí všichni čeští výrobci a obchodníci.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down