19.02.2007 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chebští celníci našli cukrovinky z Vietnamu se značkou Orion

Ochrannou známku má zboží neoprávněně.

Vlastníkem ochranných známek Orion je společnost Nestlé S.A. Švýcarsko. Při kontrole potravin našli celníci mezi ostatním zbožím také 4800 kusů balení sladkostí a perníků s označením Orion. Nákup cukrovinek, zřetelně označených zapsanou ochrannou známkou ORION s motivem modré čtyřcípé hvězdy v původním, neporušeném a řádně označeném obalu, které uvádí na trh Nestlé ČR zaručí zákazníkům vyloučení rizika záměny s jinými výrobky. Podle předsedy Česko-vietnamské společnosti je pro Asii Orion pouze název hvězdy a logo na zadržených cukrovinkách je úplně jiné, než používá Nestlé ČR. Protože dovezené zboží porušuje práva duševního vlastnictví, bude se majitel ochranné známky bránit právní cestou. Do vyřešení případu nebude zboží propuštěno do volného oběhu v ČR a zůstane zajištěno v celních skladech.
Firma Orion byla založena Františkem Maršnerem roku 1891, když jeho manželka začala vyrábět levné orientální cukrovinky a měla úspěch. Společně založili První českou továrnu na orientální cukrovinky a čokoládu A. Maršner. Firma dobře prosperovala a brzy se zařadila mezi největší cukrovinkářské podniky v Rakousku-Uhersku. Roku 1901 se firma stala akciovou společností. Maršner odešel roku 1912 z vedení firmy a o 5 let později zemřel.
Roku 1928 získala firma svůj dnešní název Orion. Po roce 1945 byly pražské znárodněné firmy sdruženy do Pražských čokoládoven a výroba byla časem koncentrována v továrně firmy Rupa v Modřanech. Po roce 1990 vstoupila do a.s. Čokoládovny firma Nestlé.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down