16.02.2023 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chirurgie meziobratlové plotýnky nemábýt dobrodružství pro chirurga, rizikopro pacienta a výzva pro fyzioterapeuta

Tomek A., Krejčí M., Filípková M., Brzobohatá L., Hrníčková E., Nociarová K. Chirurgie meziobratlové plotýnky nemá být dobrodružství pro chirurga, riziko pro pacienta a výzva pro fyzioterapeuta. Intervertebral disc surgery should not be an adventure for the surgeon, a risk for the patient and a challenge for the physiotherapist. Veterinární klinika 2023;20(1):22-33.

SOUHRN
Tento článek ukazuje klinické příklady chybné intepretace klinického vyšetření, diagnostiky nebo chirurgie u chondrodystrofických psů s výhřezem meziobratlové plotýnky. Série šesti publikovaných pacientů popisuje faktická data, která vedla k určitému nestandardnímu řešení. Díky fyzioterapii se dostali zpět na končetiny s dobrou nebo alespoň uspokojivou kvalitou života.

SUMMARY
This article shows clinical examples of misinterpretation of clinical examination, diagnosis or surgery in chondrodystrophic dogs with intervertebral disc herniation. A series of six published patients describes factual data that led to a somewhat nonstandard solution. Thanks to physiotherapy, they got back on their limbs with a good or at least a satisfactory quality of life.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down