04.04.2017 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chovatelé kožešinových zvířat podporují certifikaci WelFur

Certifikační program WelFur pro chovy kožešinových zvířat vychází z projektu Evropské komise Welfare Quality. Je cílen pro všechny chovy mléčného skotu, prasat a drůbeže v Evropské unii.

WelFur bude postupně zaváděn v Evropě do roku 2020. Chovatelé kožešinových zvířat čelí snaze zákazu jejich rodinných farem, který navrhují někteří poslanci. Podporují pozměňovací návrh, který zavádí do české legislativy certifikační program WelFur. Certifikační program prošel při hlasování Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny a byl doporučen k projednání ve druhém čtení na 56. schůzi sněmovny. Bez certifikátu nebudou aukční domy od chovatelů vykupovat. Zavedení tohoto programu čeští farmáři podporují, chtějí kompromisní východisko v diskusi o zlepšení životních podmínek, kontrol a transparentnosti chovů.

WelFur má zaručit pohodu (welfare) zvířat na farmách na základě vědeckých poznatků za posledních 30 let. Sestavilo jej 20 vědců ze sedmi evropských univerzit a příslušných institucí. Na rozdíl od obvyklých systémů kontroly se nezaměřuje pouze na formální požadavky spojené s chovným prostředím, ale na samotná zvířata a zabezpečení jejich potřeb.* (http://www.welfur.cz).

Zdroj: www.ctk.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down