20.03.2003 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chovatelka utýrala koně hladem

Sedmadvacetiletá chovatelka koní z Moravského Berouna je podezřelá z týrání zvířat, protože nechala hladem zemřít dva koně. „Zvířata kvůli hladu okusovala dřevěné trámy v boxech a ve výběhu kůru ze stromů a keřů,“ řekla mluvčí bruntálské policie Lucie Krašteničová. Místo podestýlky měli koně jen několik centimetrů vysokou vrstva zmrzlého hnoje a močůvky.

„Koně trpěli hladem a byli ve značně podvyživeném stavu. Veterinář jako příčinu smrti určil špatné životní podmínky. V hospodářské budově nezůstal ani zbytek potravy či vody,“ uvedla mluvčí. Oba koně navíc žili v prostorově nevhodných boxech. Podle sedmatřicetileté svědkyně, která bydlí nedaleko, uhynul první kůň už v prosinci. Druhý minulý týden v pátek. „Samotnou škodu vyčíslí dodatečně majitelka. Zvěrolékař Okresní veterinární správy zvířata ohledal, pořídil fotodokumentaci, nařídil odvoz obou uhynulých koní a rozhodl o pitvě druhého koně,“ uvedla policejní mluvčí.
Majitelce hrozí buď peněžitý trest, zákaz činnosti nebo vězení až na jeden rok. Policisté o obvinění ženy rozhodnou poté, když dostanou zprávu o kontrole a pitvě zvířete.
Zdroj: Mf Dnes

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down