17.02.2004 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chřipka drůbeže působí potíže i v USA

V americkém státě Delaware se minulý týden objevil druhý případ nákazy ptačí chřipkou. Výskyt onemocnění negativně ovlivní trh masa i krmiv v celých Spojených státech. Ihned po vydání této zprávy se k zákazu dovozu kuřecího masa z USA připojila po Japonsku a dalších zemích i Čína, která je jeho třetím největším odběratelem.

Podle agentury Reuters přerušení vývozu kuřat, které činí 15 procent jejich celkové produkce v USA, povede k přehlcení domácího trhu levnějším drůbežím masem na úkor dražšího hovězího a vepřového.
Převaha nabídky nad poptávkou postihuje však také skot, protože po výskytu tzv. nemoci šílených krav v USA loni v prosinci byly po zákazu dovozu hovězího do Japonska vráceny i dodávky, které se v té době již plavily na zaoceánských lodích.
Zatímco v USA se předpokládá eradikace onemocnění do několika týdnů, v deseti asijských zemích to bude složitější. Podle Mikea Ryana, koordinátora Světové zdravotnické organizace (WHO) pro vymýcení ptačí chřipky, si likvidace této choroby kuřat v Asii vyžádá doby od půl roku do dvou let.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down