17.10.2019 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cirkovirové infekce prasat – způsoby imunoprofylaxe

Vrzal V., Celer V., Nepeřený J. Cirkovirové infekce prasat – způsoby imunoprofylaxe. Circovirus infections in pigs – methods of immunoprophylaxis. Veterinářství 2019;69(10):676-680.

SOUHRN

Cirkovirus prasat typu 2 (PCV2) je jedním z ekonomicky nejzávažnějších virových patogenů v chovech prasat. S nástupem používání moderních vakcín a plošným rozšířením viru v chovech prasat však došlo k omezení jeho klinické manifestace, a tím i ekonomických dopadů. Zavedení PCV2 vakcín do preventivních veterinárních zdravotních programů na farmách prasat se jeví jako jedno z klíčových a nezbytných opatření pro zvládnutí klinických forem cirkovirového onemocnění.*

 

SUMMARY

Porcine circovirus type 2 is one of the most economically important pathogens on pig farms. Application of modern vaccines together with broad dissemination of the virus in pig population has reduced its clinical impact and economical significance. The introduction of PCV2 vaccines in preventive veterinary health programs in pig farms appears to be one of the key and necessary measures to manage PCVD.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down