30.04.2004 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Členství v komoře Senát odsouhlasil

Senát včera odsouhlasil povinné členství veterinárních lékařů v Komoře veterinárních lékařů ČR. Obě komory parlamentu tak odmítly tuto skutečnost, jak původně navrhovalo ministerstvo zemědělství. Zákon musí ještě podepsat prezident Václav Klaus.

Proti změně na nepovinné členství se důrazně postavila právě komora. Mimo jiné se obávala, že nečlen komory nebude vázán etikou při výkonu své práce. A tak by mohla v praxi nastat situace, kdy zaměstnavatel s vidinou zisku nutí veterináře, vůči kterému nemůže komora uplatňovat disciplinární postih, aby zvolil zakázaný či neodborný postup, použil zakázaná léčiva nebo se jinak provinil proti svému profesnímu zaměření.
Senát včera také například přijal novelu zákona o potravinách a tabákových výrobcích. Předloha má reagovat na změny v potravinářském právu Evropské unie. Úprava souvisí se vznikem Evropského úřadu pro bezpečnost potravin, který bude s národními kontaktními místy koordinovat likvidaci výskytu potravin a surovin k jejich výrobě, jež představují zdravotní riziko v rámci jednotného trhu EU.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down