29.01.2009 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ČR bude spolupořadatelem největší lovecké výstavy v Evropě

3. - 8. 2., Dortmund

Česká republika bude jako předsednická země EU oficiálním partnerem letošního ročníku největší evropské myslivecké a rybářské výstavy Jagd und Hund, která se uskuteční začátkem února v německém Dortmundu.
Loňský ročník výstavy navštívilo 73.000 lidí a představilo se na ní 640 vystavovatelů. Letos zde poprvé zorganizuje národní expozici také české ministerstvo zemědělství, do jehož působnosti lov a rybaření patří, s projevem by měl vystoupit ministr Petr Gandalovič. ČR se jako spolupořadatel bude podílet také na organizaci kulturního programu. Českomoravská myslivecká jednota hodlá na akci prezentovat tuzemskou myslivost kromě výstavy trofejí v čele s preparátem vzácného bílého jelena také například ukázkou sokolnictví, které má podle mluvčího jednoty Josefa Pubala v českých zemích dlouholetou tradici. Počet sokolníků pohybující se kolem 450 je na počet obyvatel v Evropě neobvyklý.
Podle údajů ministerstva zemědělství bude v rámci národní expozice vystavovat také 13 českých firem, například státní podnik Lesy ČR.
Návštěvníci výstavy budou mít možnost vidět aktuální nabídku výrobků a služeb souvisejících s lovem a rybařením. V rámci doprovodných programů se uskuteční například výstava loveckých psů či prezentace lovecké a rybářské tematiky.
Českomoravská myslivecká jednota má asi 95.000 členů, počet vlastníků loveckého lístku se v ČR pohybuje kolem 110.000. Českých myslivců však ubývá, neboť nedochází ke generační obměně.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down