04.04.2003 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ČR získala od EU finance na propojení systémů kontroly potravin

Na propojení informačních systémů osmi českých institucí, které se zabývají bezpečností potravin, Evropská unie věnuje jeden milion eur, tedy asi 30,8 milionu Kč. Dalších asi 4,6 milionu Kč na nákupu technického vybavení investuje stát. Výsledkem chystaného projektu je vysoká bezpečnost potravin.

Důsledkem zlepšeného monitoringu zemědělství bylo například masivní odhalování BSE a postup při dioxinové aféře nebo drůbeží chřipce.
Propojení informačních systémů a napojení na EU se v budoucnu dotýká Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy ČR, Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského, ministerstva zdravotnictví, České inspekce životního prostředí, Státní rostlinolékařské správy, Generálního ředitelství cel a Státního ústavu pro jadernou bezpečnost.
„Bude zaručena kontrola v celém potravinovém řetězci od stáje až po vidličku," řekl dnes v Brně při zahájení nového projektu ministr zemědělství Jaroslav Palas.
Partnerem naší SZPI je při projektovém řešení Řecká zemědělská výzkumná nadace NAGREF. Ta v Řecku pracuje s 21 instituty v rámci zemědělství a další projekty zabezpečuje i v Maďarsku, Bulharsku a Slovinsku.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down