11.05.2012 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Další možnosti jsou v Turecku

Turecké Ministerstvo zemědělství schválilo Českou republiku pro vývoz živého skotu.

Právě nyní jsme obdrželi informaci, že turecké Ministerstvo zemědělství schválilo Českou republiku pro vývoz živého skotu.  O možnosti vývozu této komodity vyjednávala Státní veterinární správa s tureckou stranou několik měsíců. Toto povolení je výsledkem inspekce, která se uskutečnila v ČR dne 12. 4. 2012.

Současně byly bilaterálně odsouhlaseny tři vzory veterinárních certifikátů, a sice veterinární osvědčení pro skot určený k porážce, veterinární osvědčení pro vývoz plemenných krav a jalovic a veterinární osvědčení pro skot určený k výkrmu. Vzory veterinárních osvědčení mají k dispozici pro případné exportéry všechny krajské veterinární správy. Současně byly vyvěšeny na webových stránkách Státní veterinární správy www.svscr.cz.

Jde tak o další příležitost pro naše zemědělce, kterou pomohla připravit Státní veterinární správa. Mají možnost uplatnit se nejen na intrakomunitárních trzích, ale i na trzích třetích zemí.

Zájemci o export by si měli uvědomit, že Turecko požaduje, aby za splnění podmínek pro vývoz, včetně garancí za certifikace, nezodpovídaly pouze krajské správy (i když zde zásilku nejprve musí schválit vyjmenovaní inspektoři), ale přímo Ústředí Státní veterinární správy. A to se samozřejmě týká i welfare (pohody zvířat); tento aspekt bude pečlivě sledován, aby byly během cesty dodrženy veterinární předpisy EU (odpočinek zvířat, napájení, krmení apod.).

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down