17.01.2012 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Další zadržená vejce tentokrát z Maďarska

Státní veterinární správa zadržela další zásilku více než 200 tisíc vajec z Maďarska kvůli důvodnému podezření, že pocházejí od slepic chovaných v takzvaných neobohacených klecích. Jejich používání je v EU od začátku letošního roku zakázané.
Státní veterinární dozor zachytil při kontrole ve Velkých Pavlovicích zásilku vajec z Maďarska. Producent Industrie eier Totkomlosi Tojástermelo dodal 216 400 vajec určených pro zpracování v potravinářském průmyslu. Maďarský producent není uveden na seznamu Evropské komise, v němž jsou drůbežáři, kteří chovají nosnice v upravených klecích splňujících předpisy EU. Inspektoři Státní veterinární správy vydali příkaz nepustit vejce na český trh. Zásilku, která neodpovídá veterinární legislativně, nařídí buď zlikvidovat, nebo vrátit zpět dodavateli.
Evropská unie nařídila již před 13 lety producentům vajec, aby si nejpozději do konce roku 2011 pořídili pro slepice komfortnější obohacené klece. Všichni čeští drůbežáři už novou technologii používají, ale mnozí jejich kolegové ze zahraničí nikoli, což české chovatele na otevřeném unijním trhu cenově znevýhodňuje. Ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) vydal koncem loňského roku českým kontrolním orgánům pokyn, aby se vejce z neobohacených klecí na náš trh nedostala.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down