10.02.2011 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Databáze prodejců českého masa

Agrární komora připravuje databázi prodejců českého masa, která bude brzy zveřejněna na internetu. Připravovaná, pravidelně aktualizovaná databáze má podpořit prodej masa z tuzemských chovů. Značení země původu masa je nyní podle odborníků nespolehlivé a spotřebitelé nemají jistotu, že si v obchodě opravdu koupili české maso. Na projektu by měla kromě producentů masa a obchodníků podílet také Potravinářská komora. Podle platné legislativy je na mase označeno pouze místo posledního zpracování, nikoliv místo jeho původu. Spotřebitel tak nemůže české maso od zahraničního odlišit.
Z dovozu pochází přibližně polovina tuzemské spotřeby vepřového masa. Velké procento, zhruba 200.000 tun vepřového masa, se do Česka doveze z Německa. Dovozci masa by měli mít povinnost informovat dozorové orgány o původu potravin.
Čeští zemědělci a potravináři se v poslední době rozhodli začít více brojit proti rostoucím dovozům potravin. Na některých potravinách se během prvního pololetí letošního roku začne objevovat česká státní vlajka jako nové oficiální logo značení původu. Ke značce kvalitních potravin Klasa a označení Regionální potravina by tak měl přibýt další marketing.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down