05.02.2002 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Den otevřených dveří na FVL VFU v Brně

Posluchárna v Pavilonu klinik profesora Klobouka se dnes zaplnila zájemci o studium na fakultě veterinárního lékařství a některými z jejich rodičů. Letos poprvé se na této fakultě Veterinární a farmaceutické univerzity uskutečnil den otevřených dveří.

Děkan fakulty veterinárního lékařství prof. Miroslav Svoboda přivítal zhruba tři sta středoškolských studentů nebo už absolventů středních škol, kteří přijeli do Brna se úmyslem získat co nejvíce základních informací o studiu. Pan děkan zhodnotil pozitiva i strasti povolání veterinárního lékaře, možnosti uplatnění budoucích absolventů nejen v České republice, ale rovněž za její hranicí. Vyzdvihl pak především, vedle odborného vzdělání, nutnost jazykových dovedností alespoň jednoho cizího jazyka.
Proděkan pro pedagogickou činnost Dr. Leoš Pavlata seznámil účastníky s kritérii pro přijetí na VFU a rozvrhem výuky v jednotlivých ročnících. Z celkového počtu uchazečů, kteří se sejdou při přijímacích zkouškách, bude pro příští akademický rok vybráno 135 nejlepších.
„Tento den otevřených dveří se na naší fakultě konal poprvé a rozhodně bychom chtěli v dalších letech pokračovat,“ řekl děkan.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down