Děti Země atakovaly drůbežárnu

Je maximální povolený počet zvířat přeplněn?

Ekologické hnutí Děti Země po několika letech znovu napadlo velkochov slepic ve Velkém Malahově patřící česko-německé firmě Česká drůbež. Tvrdí, že v některých klecích je více nosnic, než kolik dovoluje vyhláška. Podle radnice v Horšovském Týně i veterinární správy je vše v pořádku.
Děti Země prý mají zápis o kontrole i o tom, že v některých klecích byl maximální povolený počet zvířat překročen. Zápis je podepsán ředitelem drůbežárny. K těžko zpochybnitelnému důkazu se úřad nijak nevyjádřil. Česká drůbež zaplatila už v červnu 2005 Dětem Země stotisícovou pokutu za nedostatky farmy. Na této sankci se investor dohodl před zahájením stavby v lednu 2003. Děti Země chtěly stavbu soudně blokovat několik let, ale po podpisu smlouvy s firmou a obcemi správní žalobu stáhly. Nadále dohlížejí na dodržování podmínek chovu zvířat. „Farma je naší zásluhou alespoň o něco humánnější než ostatní,“ řekl tehdy Martin Hyťha z plzeňské pobočky Dětí Země.
Ve smlouvě se Česká drůbež zavázala, že nebude zvyšovat kapacitu dvou hal v Myslívě se 400.000 kuřicemi a že v Malahově postaví místo tří hal jednu. Podle ředitele Petra Červeného jde o nejmodernější drůbežárnu ve střední Evropě. Klece mají hřadla na odpočívání, hnízda a písečné ostrůvky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *