Diagnostika kulhání u koně v terénních podmínkách

Dne 17.4.2015 proběhl v prostorách Kongresového centra Aldis v Hradci Králové při příležitosti tradiční mezinárodní veterinární výstavy odborný seminář České hipiatrické společnosti tentokrát na téma „Diagnostika kulhání u koně v terénních podmínkách“.

 

 

Úvod programu před sálem zcela zaplněným jak veterinárními lékaři, tak studenty patřil doc. MVDr. Janě Mezerové, Ph.D. a její přednášce „Anamnéza a nacionále aneb Co je dobré vědět předem“. Následoval podrobný příspěvek Ing. Jindřicha Vinčálka „Posouzení koně – co napoví postoj a pohyb?“ a z trošku jiného soudku referát MVDr. Vladimíra Jurka „Diagnostika kulhání u equidů chovaných v zoologických zahradách“. Po přestávce spojené s obědem seznámil posluchače MVDr. Zdeněk Krupil se svými celoživotními zkušenostmi na téma „Vyšetření kulhajícího koně v podmínkách terénní praxe“. Tímto zastoupil MVDr. Petra Přikryla, který však pro seminář připravil bohatě dokumentovanou prezentaci.

O tom, že „Kulhající kůň není vždy ortopedický pacient aneb Kulhání jako příznak interního onemocnění“, přesvědčila  MVDr. Vendula Jandová, Dip.ECEIM a závěr semináře patřil MVDr. Pavle Kohoutové s přednáškou „Moderní zobrazovací metody – kdy mohou pomoci terénní praxi“. Obohacením celého programu byla vystoupení MVDr. Filipa Kološe a MVDr. Iliana Ptáka s klinickými kazuistikami.*

 MVDr. Jana Mezerová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *