16.09.2014 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Do Chile mají zájem vyvážet čtyři firmy a nyní mohou

Státní veterinární správa se snaží být nápomocna českým producentům pronikat na cizí trhy, a daří se to.

Ve snaze pomoci nahradit českým výrobcům trh Ruské federace pro mléko a mléčné výrobky, který byl uzavřen embargem ze strany Ruské federace zavedeným v reakci na ekonomické sankce EU od 7. srpna 2014 na dobu jednoho roku, vyjednává Státní veterinární správa s třetími zeměmi možnosti pro vývoz. Kromě třetích zemí, kde se již podařilo vyjednat podmínky vývozu, jako příklad lze uvést Čínu, kde je na seznamu vývozců již 17 českých výrobců, (nebo Japonsko, kam lze vyvážet vepřové maso), se podařilo otevřít i chilský trh pro mléko a mléčné výrobky. Bylo to oznámeno na zasedání pracovní skupiny rady dne 12. 9. 2014. V současné době probíhají konečná jednání k realizaci možnosti vývozu. Zájem projevily již čtyři firmy.

Každý takovýto úspěch znamená přesvědčit veterinární autoritu dotyčné třetí země o důvěryhodnosti našeho státního veterinárního dozoru. Je to významné zejména dnes, kdy se omezila možnost vyvážet na východní trhy.

Podle Milana Maleny, ústředního ředitele Státní veterinární správy, je možnost uplatnit se s českými výrobky nejen na domácím a EU trhu, ale i na trzích třetích zemí, pro které se SVS snaží vyjednat vývozní podmínky, dobrá reklama pro vysokou úroveň naší české produkce.*

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down