Dostihy v Chuchli si ještě počkají

Srpnová povodeň a únorové mrazy způsobily, že dostihová dráha ve Velké Chuchli nebyla včera, kdy se mělo začít s tradičním Gomba handicapem, připravena. Návrat cvalových dostihů do Velké Chuchle se po osmiměsíční pauze odsouvá.

Kompletní pravidelný provoz se na centrální české závodiště znovu vrátí až za dva týdny. Zatím tam probíhají pouze souboje klusáků na vnitřním oválu. Odložen byl i mítink plánovaný na 6. 4., a tak sezónu odstartuje nově vypsaný dostihový den 12. 4. v Lysé na Labem. Klasické květnové a další zkoušky by už rozhodně neměly být narušeny. „Čekáme v nich letos mimořádnou kvalitu, nebývalý počet přihlášených tomu nasvědčuje,“ míní Petr Drahoš, ředitel firmy TMM, jež provozuje pražské cvalové dostihy.
Na úvod sezóny se chystají i další závodiště. Do 83. derby se přihlásilo 67 koní (vloni jen 41, předloni 55). Kromě 53 koní českých vlastníků mělo před prvním škrtáním o start zájem i 14 koní majitelů zahraničních. Anglický Harcourt majitele Sira George Mayricka je na naše poměry ostrovními odborníky hodnocen velmi vysoko. Pokud v červnu do Prahy skutečně přijede, bude mít velkou šanci vyhrát. V sestavě domácích koní nechybí nikdo z absolutní špičky, v čele s dosud neporaženou klisnou Ohne Sorge.
Zdroj: Právo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *