10.07.2002 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Drůbež z EU k nám nesmí

Až do odvolání se nesmí do Česka dovážet z EU maso z hrabavé a vodní drůbeže v souvislosti se zjištěním hovězích proteinů v drůbeži původem z Nizozemí. Tyto hovězí proteiny byly zjištěny ve Velké Británii u dovozů drůbeže z Nizozemí. Byly totiž při jatečném zpracování aplikovány na kuřata za účelem zvýšení absorpce vody v kůži.

Proto Státní veterinární správa ČR od 11. července do odvolání nepovoluje z členských zemí EU dovoz a reexport neděleného masa hrabavé a vodní drůbeže, masa děleného a jedlých drobů hrabavé a vodní drůbeže, určeného k výživě lidí.
Pokud by pohraniční veterinární kontrola zjistila dovoz nebo tranzit tohoto zboží, místně příslušná veterinární správa nepovolí dovoz, popřípadě tranzit (například podle § 54, odst. (2( písm.c) veterinárního zákona).
V současné době se do ČR drůbeží maso z Nizozemí nedováží, poslední dovoz byl uskutečněn 26. a 28. února ve čtyřech zásilkách po 20 tunách. Není známo, že by toto maso pocházelo od tří firem, které tuto metodu použití hovězího proteinu aplikovaly.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down