28.02.2005 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Druhý mezinárodní ortopedický kongres

Pod záštitou firmy M + H VET s.r.o. se ve dnech 26. 2. - 27. 2. 2005 konal v Brně “Druhý mezinárodní ortopedický kongres a kurz chirurgické léčby zlomenin“.

Dopolední odborné přednášky prof. D. Griffonové z Illinois (USA) „Současná filozofie AO-Vet, implantáty a nástroje k osteosyntéze“ a „Typy hojení, vliv implantátů na hojení fraktury“ a prof. A. Nečase „Klasifikace zlomenin, FPAS, volba typu osteosyntézy“ byly v sobotu odpoledne doplněny praktickými cvičeními z chirurgické léčby fraktur. Praktická cvičení z terapie zlomenin probíhala pod vedením obou profesorů paralelně ve dvou skupinách a účastníci kongresu si mohli vyzkoušet svou zručnost při aplikaci kostních šroubů (poziční, tažný, ploténkový), při repozici fraktur a traumatickém přístupu ke kostem, OBDNT chirurgii, technikách neutralizační osteosyntézy a perioperační péči o pacienta v polytraumatu.
Nedělní program zahájila prof. D. Griffonová přednáškou na téma „Řešení komplikací v hojení zlomenin (nehojení, prodloužené hojení)“ a potom se posluchači zúčastnili dalších praktických cvičení z techniky kompresní osteosyntézy a jejich využití při fixaci fraktur. Další odborné téma „Aktuální poznatky v používání kostních plotének a šroubů, novinky v zevní skeletní fixaci“, „Osteomyelitida a zásady léčby infekce kosti“ a „Komplikace korektivních osteotomií“ přednesla prof. Griffonová; prof. Nečas uvedl zajímavé poznatky z „Biologické léčby zlomenin a významu techniky plate and rod“ a shrnul „Zvláštnosti chirurgické terapie otevřených fraktur“ . Praktická odpolední cvičení byla zaměřena na techniku pilířové osteosyntézy a její aplikaci v praxi. Ortopedický kongres a kurz chirurgické léčby zlomenin proběhl v příjemné atmosféře brněnského hotelu Holiday Inn.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down