08.02.2008 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Epidemie ptačí chřipky na východě Indie pod kontrolou

Celkem bylo utraceno více než 3,4 milionu ptáků.

Rozsáhlá epidemie ptačí chřipky, která v předcházejících týdnech zasáhla volně žijící ptáky i chovy drůbeže na východě Indie, je podle indických úřadů pod kontrolou. Nynější vlna ptačí chřipky byla zatím vůbec nejhorší epidemií tohoto druhu, která Indii zasáhla. Nákaza v se Západním Bengálsku rozšířila minulý měsíc ve 13 okresech z 19, kde byl v drůbežích chovech zjištěn virus H5N1, který je rizikový i pro člověka.
Dezinfekce postižených vesnic sice bude pokračovat ještě několik týdnů, situace je ale prý pod kontrolou. Všech 23 osob, které byly v izolaci kvůli podezření z nákazy, bylo H5N1 negativních.
V Indii je ptačí chřipce věnována mimořádná pozornost od roku 2006, kdy zde byla nákaza zjištěna poprvé. Většina lidí v Indii, asi 60 procent z jedné miliardy lidí, žije ve venkovských oblastech v těsném kontaktu s hospodářským zvířectvem, včetně drůbeže.
Ptačí chřipka hrozí zatím nejvíce v Asii a nejvíce postiženou zemí je z celosvětového hlediska Indonésie. Ze 216 úmrtí evidovaných ve světě, byla v Indonésii zaznamenána téměř polovina z nich.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down