02.10.2008 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Eradikace BVD ve Švýcarsku

Do konce roku by měly být vyšetřeny všechny kusy skotu ve Švýcarsku na BVD.

Ve Švýcarsku byl zahájen eradikační program bovinní virové diarhey skotu, který by měl vzhledem k vynaložení nemalých finančních částek v průběhu tří až čtyř let zajistit této zemi statut země prosté BVD.
Program švýcarského Spolkového veterinárního úřadu (BVET) na eradikaci onemocnění skotu - virové diarhey (BVD) - vstoupil v platnost a začal fungovat dnem 1. října 2008. Do konce letošního roku by měl být v rámci tohoto programu podroben vyšetření více než jeden milion kusů skotu (www.animal-health-online.de)
Tato rozsáhlá akce zemědělského sektoru, veterinární služby, kantonálních veterinárních úřadů a Spolkového veterinárního úřadu by měla dokázat zcela eliminovat v populaci skotu ve Švýcarsku onemocnění BVD, jak uvedl BVET ve svém prohlášení z 30. 9. 2008.
Do konce roku by měly být vyšetřeny všechny kusy skotu ve Švýcarsku na BVD. Aby se zabránilo dalšímu šíření této nákazy, budou postižená zvířata neprodleně utracena. Již na jaře letošního roku bylo vyšetřeno okolo 600 000 kusů skotu na BVD. Eradikační program bude pokračovat i v průběhu následujících let. Cílem celé akce je podle BVET v průběhu tří až čtyř let dosáhnout statutu země prosté BVD. Díky eradikačnímu programu by mělo švýcarské zemědělství do budoucna eliminovat finanční ztráty, které se každoročně pohybují okolo 10 milionů CHF.
Eradikační program BVD si vyžádá celkem finanční částku ve výši asi 60 milionů CHF. Třetinu této částky zaplatí chovatelé.
Schweiz: BVD-Ausrottung beginnt am 1. Oktober

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down