07.12.2009 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Eradikace, tlumení a sledování vybraných nákaz v ČR

Brusel schválil na tyto programy maximální příspěvky

Důsledkem dobré prezentace účinnosti veterinárních programů je schválení na ozdravné programy proti salmonelóze, vakcinaci proti bluetongue, vyšetřování BSE a vyšetřování ptačí chřipky celkem 5 085 000 eur na rok 2010, tj. téměř 130 milionů korun. Vždy jde o krytí 50 % nákladů na jednotlivé programy. Z rozhodnutí Komise 2009/883/ES, které bylo právě publikováno v Úředním věstníku EU, tedy vyplývá, že na eradikaci, tlumení a sledování některých nákaz byly pro ČR schváleny následující maximální příspěvky:
Katarální horečka ovcí (Bluetongue) – 1 600 000,- €
50 % na očkování, laboratorní testy v rámci virologického, sérologického a entomologického dozoru a na nákup očkovacích látek a pastí (na tiplíky).
Salmonelóza v chovech brojlerů, nosnic a v reprodukčních chovech a v hejnech krůt – 2 500 000,- €
50 % nákladů na bakteriologické vyšetření a sérotypizaci v rámci úředního vzorkování, bakteriologické vyšetření na průkaz účinnosti dezinfekce, vyšetření tkání na inhibiční látky, nákup očkovacích látek a na odškodnění vlastníků za hodnotu utracených brojlerů, nosnic a plemenných krůt.
Influenza ptáků a drůbeže a volně žijících ptáků – 85 000,- €
50 % nákladů na provádění laboratorních testů.
TSE + BSE + Klusavka – 900 000,- €
100 % nákladů na rychlé testy, konfirmační testy a základní molekulárně diskriminační testy (maximálně však skot – 5,- €, ovce kozy – 30,-€); 50 % nákladů na odškodnění vlastníků za hodnotu utracených zvířat; a 50 % nákladů na genotypovou analýzu vzorků.
Státní veterinární správa ČR výši příspěvku vnímá jako uznání a ocenění účinnosti našich veterinárních programů a zaručuje, že prostředky budou vynaloženy přesně tak, jak mají.
Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR
Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down