10.10.2002 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Evropská komise hodnotila

Letošní hodnotící zpráva Evropské komise poukazuje v oblasti zemědělství kromě jiného na zpoždění při přebírání veterinární legislativy a žádá nápravu. Česká republika musí dokončit sladění veterinárního práva v oblastech péče o hospodářská zvířata, dovozu ze třetích zemí, veterinární kontroly a identifikace hospodářských zvířat, tvrdí hodnocení.

ČR už sice má právní rámec identifikace a registrace hospodářských zvířat, je ale nutné mít i plně funkční integrovaný systém. Pokud jde o zacházení s živočišným odpadem, většina živočišných provozů funguje na základě požadavků unie, ale tyto podmínky musí plnit i provozy pro málo rizikový odpad, tvrdí zpráva. Dodává, že ani v oblasti ochrany veřejného zdraví všechny provozy živočišné výroby neplní zcela hygienické předpisy EU. V části týkající se výskytu nemoci šílených krav (BSE) chválí zpráva Českou republiku, že zavedla všeobecný testovací program odpovídající požadavkům unie.
ČR si už vyjednala přechodná období týkající se parametrů klecí pro nosnice, dále pak pro aplikaci hygienických předpisů v některých potravinářských provozech. ČR dosud s EU kapitolu "zemědělství" předběžně neuzavřela.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down