02.11.2007 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Evropská komise vyhlásila podporu pro soukromé skladování vepřového masa

Maso musí mít odpovídající kvalitu a musí pocházet z jatečných prasat chovaných v EU.

Chovatelé, respektive fyzické nebo právnické osoby podnikající v odvětví masa a živočišné výroby alespoň dvanáct měsíců, mohou prostřednictvím Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) této podpory využít. Fond přijímá žádosti o uzavření smlouvy na soukromé skladování vepřového masa od 29. října 2007.
Podnikatelé v živočišné výrobě mohou po uzavření smlouvy skladovat vepřové maso po dobu tří až pěti měsíců s možností získat podporu na pokrytí části nákladů na skladování. Po této době je možné maso prodat na volný trh nebo dále skladovat. Za pětiměsíční skladování například deseti tun kýty nebo plece lze získat 4210 eur.
Podpora soukromého skladování může být poskytnuta pouze na čerstvé vepřové maso řádné a uspokojivé obchodní kvality. Zároveň musí pocházet z jatečných prasat, která byla chována na území Evropské unie po dobu alespoň dvou měsíců a která byla poražena v době nepřesahující deset dnů před zmrazením.
Nejmenší možné množství vepřového masa, na které lze uzavřít smlouvu o soukromém skladování, činí v případě nevykostěného vepřového 15 tun, v případě vykostěného 10 tun.
Podmínky pro poskytování podpory na soukromé skladování vepřového masa, příslušný formulář i plné znění nařízení Evropské komise (ES) č.1267/2007, jsou k dispozici na internetových stránkách SZIF, www.szif.cz, a to v souborech ke stažení v sekci SOT/Komodity, Živočišná výroba, Vepřové maso, Soukromé skladování vepřového masa.
Jestliže to situace na trhu bude vyžadovat, Evropská komise může rozhodnout o prodloužení skladovacího období, za které bude možné čerpat podporu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down