26.10.2011 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Exotika 2011

Již čtvrtý ročník výstavy drobných exotických zvířat Exotika 2011 proběhne na výstavišti v Lysé nad Labem od 27. do 30. října.
V České republice bude poprvé vystavena ježura novoguinejská, savec, který dorůstá délky až 75 centimetrů. Tento druh ježury nebyl nikdy vystaven ani v Evropě, ani v Americe. Patří soukromému chovateli, který si letos ježuru přivezl z Nové Guineje.
Na výstavě budou chovatelé prezentovat rozličné druhy zvířat a ptactva, své hobby předvedou i pěstitelé exotických rostlin. Návštěvníci budou mít možnost vidět i největšího vystavovaného hada u nás, šestimetrovou krajtu tygrovitou tmavou. V Lysé nad Labem se sejdou jak drobní soukromí chovatelé a pěstitelé, tak profesionálové včetně zoologických a botanických zahrad a specializovaných institucí.
Návštěvníci uvidí zvířecí papoušky a drobné exoty, terarijní živočichy - hady, chameleony, želvy vodní i suchozemské, užovky, agamy, pavouky, ale i na vodní ptactvo. Zastoupeny budou také veverky, vakoveverky, činčily a skunkové.
Součástí výstavy bude rovněž otevřené mistrovství drobných exotů Ptačí svět a také soutěžní výstava barevných a postavových kanárů a otevřená bodovaná výstava andulek nazvaná Polabské derby. Letošní novinkou je velká expozice teraristiky. Největším vystavovaným hadem v ČR bude šestimetrová osmiletá 100 kilogramů vážící krajta tygrovitá tmavá. V expozici exotického ptactva se představí dva druhy madů - krásných papoušků střední velikosti z Filipín a okolních ostrovů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down