Export českých potravinářských a zemědělských firem

Vývoz českých potravinářských a zemědělských firem v posledních letech roste. Státní Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP) podpořila za deset let vývoz za více než 22 miliard korun.

Vývoz směřuje zejména na Kubu, doposud bylo z ČR vyvezeno 24 000 tun pšenice nebo 1500 tun sladu. Kuba bude hlavním odbytištěm i letos, připravuje se vývoz obilí, sušeného mléka a sladu za více než půl miliardy korun. České firmy využily služeb EGAP při vývozu lisů na rostlinné oleje, udírenských zařízení, balicích linek na zeleninu, linek na zpracování a balení nápojů, zařízení na zpracování masa a technologie pro zpracování semen a obilí. Úspěšné jsou dodávky zemědělských technologií a investičních celků, například vepříny, kravíny a masokombináty.

Úspěšní jsou v posledních letech také výrobci potravinářských a zemědělských technologií a strojů. Vývoz technologií směřuje zejména do Běloruska, Ruska, Gruzie, Albánie, Bulharska, Kazachstánu, Mexika, Uruguaye a Etiopie. Zahraniční společnosti nakupují zařízení pro mlékárny a výrobu sýrů, pekárny, pivovary, minipivovary. EGAP s nimi uzavřel v posledních deseti letech více než 60 pojistných smluv.*

Zdroj: www.ctk.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *