16.08.2018 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Export hovězího masa do Chile

Exportéři z deseti evropských zemí, včetně České republiky, mohou nově vyvážet hovězí maso do jihoamerického Chile. V současné době probíhá jednání o vývozu skotu z naší země do Izraele, Turecka a Číny.

Zástupci Chile uznali, že kontrolní a zpracovatelské systémy zemí EU jsou uspokojivé a schválili vývoz masa. Každá zásilka bude mít veterinární osvědčení, po kontrole inspektory Státní veterinární správy. Společnosti musí být zaregistrovány u chilských veterinárních kontrol.
Podle údajů Českého statistického úřadu bylo z tuzemska exportováno zmrazené hovězí maso v hodnotě 175 milionů korun a chlazeného masa v ceně 995 milionů korun. Nejvíce masa bylo zasláno na Slovensko, za více než 583 milionů korun. Mimo Evropskou unii jsme žádné maso nevyvezli.
Import chlazeného hovězího masa byl několikanásobně větší, činil 3,7 miliardy korun, zamrazeného hovězího masa bylo dovezeno za téměř půl miliardy korun. Největším dovozcem je Polsko, odbyt chlazeného masa dosáhl téměř 900 milionů korun, následovalo Nizozemsko a Německo. Z Nového Zélandu k nám bylo importováno zamrazené maso za téměř 40 milionů korun.
Loni byly z tuzemska vyvezeny živé krávy v hodnotě 4,8 miliardy korun, nejvíce do Rakouska a Turecka.*
Zdroj: www.ctk.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down