23.05.2007 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Export hovězího masa z Velké Británie

Za rok po zrušení zákazu exportu hovězího masa bylo z Velká Británie vyvezeno 60 000 t této komodity v hodnotě 146 mil. EUR.

Vláda podporuje export hovězího masa prostřednictvím propagačního programu, pro který uvolnila ze státního rozpočtu.
Po zrušení zákazu exportu hovězího masa z Velké Británie, který byl vydán v souvislosti s BSE, se začíná opět rozvíjet odbyt této komodity na zahraničních trzích. Rok po zrušení zákazu dosáhla hodnota exportu britského hovězího masa 100 mil. GBP (146 mil. EUR). Za minulých dvanáct měsíců bylo z Velké Británie vyvezeno 60 000 t hovězího masa, tj. ve srovnání s původním odhadem Komise pro maso a živočišnou výrobu dvojnásobné množství. Na celém britském exportu hovězího masa se podílí í více než 70 % (42 000 t) Anglie. Největšími odběrateli v minulých dvanácti měsících byly Nizozemsko, Irsko, Francie a Německo.
Prodej hovězího masa na zahraničních trzích se zvýšil mimo jiné díky propagační kampani, o kterou se postarala Anglická exekutiva pro anglické hovězí a jehněčí maso (English Beef and Lamb Executive - EBLEX) opírající se o vládní program zotavení odvětví hovězího masa, který vláda dotuje částkou 5,5 mil. GBP.
Předseda EBLEX John Gross prohlásil, že zájem o britské hovězí maso na zahraničních trzích byl mnohem větší, než doufali, a kladná odezva na znovuzahájení exportu hovězího masa z Velké Británie je potěšila. Podle jeho slov návrat na exportní trhy pomohl britským farmářům udržet stabilitu cen na domácím trhu. Dodal, že se budou i nadále starat o zajištění odbytu na zahraničních trzích a rozšíření exportu v příštích letech.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down