10.08.2004 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Farmář versus osadníci

Osadníci Rejchartic na Šumpersku mají výhrady proti místnímu chovateli skotu. Minulý týden totiž našli uhynulou krávu v těsné blízkosti svých chat a údajně to není první případ. Informuje o tom dnešní vydání regionálního listu Olomoucký den.

Jeden z místních osadníků tvrdí, že za poslední dva měsíce je to třetí kus, který uhynul. Chovatel se údajně vůbec o zvířata nestará. Mrtvé kusy nechává na pastvinách a někdy je lidé nacházejí v lese.
Majitel stáda Pavel Šťastný, který hospodaří na pronajatých pozemcích, má podle listu s rejchartickými osadníky problematické vztahy několik let. Tentokrát zdechlinu opět neposlal do kafilérie a pouze ji odklidil zhruba o dva kilometry dál, kde ležela další dva dny. Přitom je každý chovatel povinen nahlásit úhyn zvířete neprodleně veterinární asanační službě. Majitel stáda ale tvrdí, že o úhynu krávy nevěděl.
Lidem nejvíce vadí, že krávy z pastvin často utíkají a ničí vše, co jim stojí v cestě. Na pastvinách totiž chybějí napajedla, takže dobytek utíká za vodou. Zemědělec Šťastný naopak míní, že lidé jsou bezdůvodně nevraživí, ohradníky neustále někdo ničí, ztrácejí se sloupky a dráty.
Policie již trestní oznámení na chovatele řešila. Stížnosti také obdržely státní instituce od šumperské radnice.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down