Fitmin GASTRO

Přípravek na podporu chuti k jídlu a na podporu trávení
• účinná bylinná směs: meduňka, fenykl, pampeliška a heřmánek
• pivovarské kvasnice
• probiotická kultura
• řasa chlorela.

Procesy trávení na sebe velmi úzce navazují a k jejich fyziologickému průběhu je nutná souhra žaludku, pankreatu, jater a tenkého střeva. Narušení funkce jednoho orgánu negativně ovlivňuje orgány jiné. Náprava proto musí mířit komplexně na celý gastrointestinální trakt.
Gastrointestinální dysbalance jsou doprovodným příznakem řady celkových onemocnění. Samostatně se vyskytují nejčastěji v důsledku dietní chyby.
Pokud pes sežere něco nevhodného nebo závadného, dramaticky se mění poměry v trávicím traktu. Dojde k podráždění žaludeční sliznice, které vyústí v zánět různé intenzity. Následně je narušeno vylučování žaludeční kyseliny a trávicích enzymů. Velmi často dochází buď ke zvracení, tj. snaze se potravy zbavit, nebo k jejímu nedokonalému natrávení. Tento stav bývá doprovázen pocitem nevolnosti a odmítáním potravy.
Nedokonalé zpracování potravy v žaludku způsobí, že střevo není schopné v trávení pokračovat. Střevní obsah začne kvasit a měnit svou kyselost. Následně dochází k bakteriálnímu zvratu, při kterém se výrazně zvýší počet potencionálně patogenních bakterií a nastartují se hnilobné procesy. Pod extrémní zátěž se dostávají také játra, neboť ve střevě vzniká celá řada toxických sloučenin, které se vstřebají do krve a v játrech musí být detoxikovány.
Proto je Fitmin Gastro sestaven ze sušených pivovarských kvasnic, bylinné směsi, probiotika Enterococcus faecium a řasy chlorely, která působí jako prebiotikum. Všechny tyto složky mají pozitivní vliv na vylučování trávicích šťáv, obnovu bakteriální mikroflóry ve střevě a na regeneraci přetížených jater.
Pivovarské kvasnice obsahují vysokou hladinu vitamínů B, což je známé a všeobecně používané hepatoprotetikum. Navíc obsahují chmelové hořčiny podporující tvorbu žaludeční kyseliny a trávicích enzymů i tvorbu žluče. Podporují také růst a množení bakteriálních kultur. Použité probiotikum a prebiotikum napomáhají opětovnému osazení střeva prospěšnou mikroflórou. Poslední složkou je bylinná směs složená z meduňky, fenyklu, pampelišky a heřmánku. Tato směs obsahuje rostlinné silice podporující vylučování trávicích šťáv v celém úseku trávicího traktu, působí protizánětlivě na podrážděnou sliznici a podporuje vylučování žluče.

Kdy podávat Fitmin Gastro?
Jako podpůrnou kúru při gastrointestinálních onemocněních, dále v případě léčby dietních chyb. Fitmin Gastro podávejte po dobu 5 – 7 dnů.

MVDr. Renata Popelářová
Vývojové a chovatelské centrum Fitmin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *