08.06.2010 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

FLEXcombo® v EU

Společnost Boehringer Ingelheim získala pozitivní stanovisko pro používání svého přípravku

Výbor pro veterinární léčivé přípravky (CVMP) doporučil schválit používání FLEXcombo®, tedy kombinaci veterinárních léčivých přípravků Ingelvac CircoFLEX® a Ingelvac MycoFLEX®, v Evropské unii. Současné podávání obou vakcín přináší zlepšení v péči o zdraví prasat. Bude potom možné pomocí jediné injekce, namísto až čtyř injekcí, předcházet dvěma nejčastějším a nejzávaznějším onemocněním, a to onemocněním vyvolaným porcinním cirkovirem (PCVD) a enzootické pneumonii. V současnosti je proti těmto dvěma chorobám očkováno průměrně více než 70 % evropských prasat.

Výbor CVMP posuzuje veškeré změny stávajících registrací přípravků. Posouzení, která CVMP provádí, jsou založena čistě na vědeckých kritériích a jejich cílem je zjistit, zda výrobky splňují požadavky kladené na jejich jakost, bezpečnost a účinnost.

Kombinace přípravků Ingelvac CircoFLEX® a Ingelvac MycoFLEX® je již registrována v Severní Americe (např. v USA a Kanadě), Asii (např. na Filipínách a v Jižní Korei) a v Oceánii (na Novém Zélandu). Z globálního pohledu se jedná o první a jediný výrobek svého druhu. Tato kombinace vakcín umožňuje jednoduchým a účinným způsobem chránit prasata před PCVD a enzootickou pneumonií. Dále je možné upravit harmonogramy očkování podle místní epidemiologické situace. Díky tomu je možné zlepšit životní podmínky zvířat i chov dobytka obecně (např. snižuje stres způsobený očkováním a nutnost odchytu zvířat o polovinu).

Ingelvac CircoFLEX® vyhrál cenu za nejlepší nový výrobek
Na britském veletrhu chovu prasat a drůbeže, který se konal 11. a 12. května 2010, získal Ingelvac CircoFLEX® cenu za nejlepší farmaceutický výrobek pro prasata. Cena byla udělena za vynikající účinek na snížení mortality prasat po odstavu a zlepšení užitkovosti v chovech prasat ve Velké Británii. Přestože byla vakcína v EU registrována poprvé až v únoru 2008, díky obrovské poptávce bylo z USA do Evropy na speciální povolení dovezeno omezené množství dávek.
S přibýváním dalších zemí, kde byla vakcína registrována, mohly být splněny požadavky producentů prasat a díky tomu bylo během roku 2009 vakcinováno přípravkem Ingelvac CircoFLEX® již 5 milionů prasat. Nyní mohou chovatelé prasat dosáhnout užitkovosti, které nebyli schopni docílit od chvíle, kdy se poprvé syndrom PMWS objevil v jejich chovech a mohou díky vakcinaci svoje prasata účinně ochránit před důsledky této devastující choroby.

O přípravku Ingelvac CircoFLEX®
Přípravek Ingelvac CircoFLEX® je registrován k aktivní imunizaci prasat od stáří 2 týdnů proti prasečímu cirkoviru typu 2 (PCV2) ke snížení mortality, klinických příznaků - včetně úbytku hmotnosti - a lézí v lymfoidních tkáních, které souvisí s onemocněním vyvolaným PCV2 (PCVD). Jeho účinek a bezpečnost jsou založeny na použití nového unikátního adjuvantu - polymeru ImpranFLEX®. Přípravek CircoFLEX® je nejúspěšnější vakcína proti PCV2 na celosvětovém trhu.

O přípravku Ingelvac MycoFLEX®
Přípravek Ingelvac MycoFLEX® je registrován k aktivní imunizaci prasat od 3 týdnů stáří k redukci plicních lézí způsobených infekcemi vyvolanými Mycoplasma hyopneumoniae. Imunita nastupuje od 2 týdnů po vakcinaci a ochrana trvá po dobu nejméně 26 týdnů. Jeho účinek a bezpečnost jsou založeny na použití nového unikátního adjuvantu - polymeru ImpranFLEX®. Ingelvac MycoFLEX® byl poprvé uveden na trh v roce 2008 v USA, kde se v průběhu několika měsíců stal nejúspěšnější vakcínou k aktivní imunizaci prasat proti důsledkům způsobeným infekcí zárodky Mycoplasma hyopneumoniae.

Upozornění
Toto je tisková zpráva centrály společnosti Boehringer Ingelheim v Německu. Upozorňujeme, že národní úpravy jednotlivých zemí se v oblasti specifických lékařských informací a použití na základě licence mohou lišit. Při odkazování na informace uvedené v této tiskové zprávě zohledněte toto upozornění. Tato tisková zpráva není určena k šíření na území USA.

Boehringer Ingelheim
Skupina Boehringer Ingelheim patří mezi 15 největších světových farmaceutických společností. Její centrála se nachází v Ingelheimu v Německu a celosvětově provozuje 142 poboček v 50 zemích, přičemž zaměstnává více než 41 500 pracovníků. Tato rodinná firma se od svého založení roku 1885 věnuje výzkumu, vývoji, výrobě a prodeji nových výrobků s vysokou terapeutickou hodnotou pro lidské a veterinární lékařství.
V roce 2009 vykázala společnost Boehringer Ingelheim čisté tržby v hodnotě 12,7 miliard eur a na výzkum a vývoj vynaložila 21 % čistých tržeb ze svého největšího obchodního odvětví léčiv na předpis.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down