30.03.2003 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Geisel O. Choroby zvěře – rozeznávání a posuzování. Kostelec nad Černými lesy; nakladatelství Lesnická práce, s. r. o., 2002:239. ISBN: 80-86386-30-9

Publikace věnovaná chorobám živočichů označovaných zákonem o myslivosti jako zvěř, konkrétně zvěř srstnatá. Jde o českou verzi německé knihy Wildkrankheiten – erkennen und beurteilen vydané mnichovským nakladatelstvím BLV Verlagsgesellschaft mbH v roce 1995.

Na sklonku loňského roku vyšla v odborném nakladatelství Lesnická práce, s. r. o., ojedinělá publikace věnovaná chorobám živočichů označovaných zákonem o myslivosti jako zvěř, konkrétně zvěř srstnatá. Jde o českou verzi německé knihy Wildkrankheiten – erkennen und beurteilen vydané mnichovským nakladatelstvím BLV Verlagsgesellschaft mbH v roce 1995. Jejím autorem je Dr. Odward Geisel, veterinární lékař se specializací na patologii a ředitel Ústavu patologie zvířat na Univerzitě v Mnichově.
Publikace je věnována především těm, kteří přicházejí do styku s ulovenou zvěří a zvěřinou, tedy myslivcům a pracovníkům Státní veterinární správy ČR. Uplatnění však jistě najde i u soukromých veterinárních lékařů a studentů veterinární medicíny. Čtenáře seznamuje s různými podobami patologických změn na orgánech srstnaté zvěře a nejdůležitějšími virovými, bakteriálními, houbovými a parazitárními infekčními chorobami. Kniha je koncipována jako praktický obrazový atlas: po otevření jsou vždy na pravé straně umístěny fotografie, nalevo doprovodný text. V textové části je stručně popsán nález a příčina onemocnění a rovněž doporučení, jak a podle čeho chorobu snadno rozeznat. Text je doplněn 281 barevnými fotografiemi a 22 vyobrazeními. Obrazový materiál pochází z archivu Ústavu patologie zvířat v Mnichově.
Úvodní kapitola českého vydání týkající se veterinární legislativy ČR byla připravena ve spolupráci s pracovníky Státní veterinární správy ČR. České vydání lektorovali naši přední veterinární odborníci.

Oto Lasák

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down