16.12.2008 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hill´s University Speaker Tour 2

3. 12. 2008, Brno

Společnost A-VET s. r. o. uspořádala ve spolupráci s firmou Bioveta a. s. odborný seminář pod názvem Hill´s University Speaker Tour 2, který proběhl dne 3. 12. 2008 na VFU v Brně v Pavilonu klinik malých zvířat. Přestože seminář, zaměřený na aktuální témata ve zdravotní problematice psů a koček, byl určen převážně studentům 5. a 6. ročníku, odborné přednášky na vysoké úrovni zaujaly všechny přítomné.
Seminář zahájila R. Sýkorová, ředitelka firmy A-VET s.r.o., dovozce a distributora produktů Hill´s, s veterinární manažerkou této společnosti MVDr. Petrou Miklišovou.
MVDr. Z. Ošmera (Veterinární klinika Ivet, Praha), specialista na ortopedii, představil přítomným posluchačům biomechanický model kolene, včetně jeho využití pro současné řešení ruptury nebo poškození předního zkříženého vazu u psů. Problémy s kraniálním křížovým vazem na pánevní končetině má 25 % ortopedických pacientů, přičemž až 35 % kulhání na zadní končetinu u psa staršího dvou let, je způsobeno jeho poškozením. Průběh onemocnění je akutní, diagnózu potvrdíme palpačně a rentgenologicky. Terapie je chirurgická; pokud se do operovaného místa dostane infekce, jediným řešením je přeléčení infekce až po vyjmutí implantátu.
Akciovou společnost Bioveta představil její ředitel, Ing. L. Bittner. Společnost vyváží své veterinární a humánní výrobky do více než 450 zemí světa a v příštím roce se k nim poprvé připojí také USA.
MVDr. M. Trněná (Bioveta, a.s.) připomenula, že na infekční nemoci se v poslední době zapomíná. Naše populace psů je sice provakcinována, ale přesto je podle sledování prevalence výskyt infekcí vysoký. Byly prezentovány vakcíny z řady Biocan proti psince, parvoviróze, koronaviróze, parainfluenze, vzteklině, borrelióze, leptospiróze, tetanu, dermatofytóze aj.
MVDr. Petra Miklišová (A-VET s.r.o.) zdůraznila význam výživy u starších psů s poruchami chování. Stárnoucí psi ztrácí orientaci, spí převážně ve dne, v noci bloudí po bytě a naříkají, nepoznávají své majitele a v závěrečné fázi porušují pravidla hygieny. Stárnutí mozku (hromadění proteinů a β amyloidu) lze zabránit konzumací volných radikálů, které brání oxidativnímu poškození mozku. Krmivo pro psy Prescription DietTM Canine b/dTM,s obsahem vitaminu C a E, karotenu, flavonoidů a ω-3 mastných kyselin, kyseliny lipoové a L-karnitinu, prodlužuje věk pacientů a oddaluje příznaky stárnutí.
Inovativní evropský program Vetstart (www.vetstart.org) pro úspěšný rozvoj profesionální kariéry, je určen pro studenty veterinárních univerzit, kteří ukončí za dva roky studium a pro začínající veterinární lékaře – první dva roky. Program představil polský veterinární lékař M. P. Wojtacki. Vetstart je nezávislá organizace podporovaná různými partnerskými a sponzorskými společnostmi, které souvisí s veterinární medicínou (krmiva, léky, vybavení ordinací, vydavatelé odborné literatury a organizátoři kongresů, konferencí, sympozií aj.). Studenti a začínající veterinární lékaři se mohou zdarma zaregistrovat a získávat pravidelně cenné aktuální informace nejen z veterinární, ale i humánní praxe. Mohou spolu také pomocí této organizace komunikovat. Seminář byl ukončen tombolou, šest výherců si odneslo cenné dárky, a bohatým rautem.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down