27.11.2008 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Homeopatie v praxi

22. 11. 2008, Brno

Odborné přednášky na téma možnosti homeopatické léčby při dermatologických potížích připravili pro své kolegy a studenty veterinární medicíny MVDr. Michal Jiřička a MVDr. Mária Fialkovičová v útulné Ezoterické čajovně a kavárně Světluška, v Brně dne 22.11.2008. Přednášející prezentovali zajímavé kazuistiky ze své praxe.
Seminář uvedl MVDr. Michal Jiřička (Česká lékařská homeopatická společnost, Veterinární sekce) a zdůraznil důležitost podání individuálně zvoleného homeopatického léku při řešení dermatologického problému. Autor zjistí u každého pacienta podrobný obraz nemoci (často i příčinu) a vybere příslušný homeopatický lék (similium). Současně s individuálním lékem podává tzv. nosodu(homeopatický lék připravený z produktu nemoci, patologických sekretů a exkretů nebo přímo z původce nemoci, z virové, bakteriální nebo parazitární infekce).Léky jsou často vybírány na základě miasmatického reakčního způsobu pacienta (miasma psorické, syfilitické, mykotické, tuberkulinické,….). Stav pacienta může být průběžně upravován přesněji zvoleným a tedy účinnějším homeopatikem. Mnohá dermatologická a jiná onemocnění jsou ovlivňována psychikou pacienta, při níž se může homeopatická léčba významně uplatnit.
MVDr. Mária Fialkovičová, PhD. (Univerzita veterinárského lekárstva Košice, Vnutorne choroby malých zvierat) používá úspěšně ve své léčebné praxi homeopatické postupy. Terapie homeopatiky je dlouhodobá, majitel mnohdy argumentuje, že antibiotika nebo kortikoidy působí ihned. Také při napadení ektoparazity má imunita u mladších i starších psů významnou roli. Autorka uvedla kazuistiky skvamózní a pustulózní formy demodikózy, sarkoptový svrab a případ potravinové alergie. Jednotlivé kazuistiky byly doplněny bohatou fotodokumentací.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down