17.05.2007 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

IFAH-Europe (International Federation for Animal Health Europe)

Organizace prezentuje společnosti zabývající se výzkumem, vývojem a výrobou veterinárních léčiv, vakcín a dalších prostředků pro zajištění zdraví zvířat v Evropě.

Členskou základnu IFAH-Europe tvoří 15 společností (National Animal Health Associations). Členů IFAH-Europe je více než 190 MSP a mezinárodních společností. IFAH-Europe pokrývá 95 % evropského trhu pro veterinární přípravky.
Poslání IFAH-Europe:
– podporovat, aby trh s přípravky na podporu zdraví zvířat byl předvídatelný, harmonizovaný, výrobky byly vyráběny podle nejnovějších vědeckých poznatků;
– poskytovat kvalitní veterinární léčiva, vakcíny a jiné prostředky pro zdraví zvířat, a tak přispívat k tomu, že na trh se budou dodávat zdravé a bezpečné potraviny a že zdravotní stav a welfare zvířat bude na vysoké úrovni.
Priority IFAH-Europe:
- legislativní oblast: zajišťovat účinnost legislativního procesu, mezinárodní spolupráci, analýzu rizika-prospěchu, dostupnost léčiv včetně antimikrobiálních prostředků;
- potravinový řetězec: přispívat k dodávkám bezpečných a prospěšných potravin;
- komunikace: poskytovat spolehlivé informace všem zainteresovaným subjektům.
Struktura IFAH
EFSA jako regulátor:
Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) je odpovědný za registraci aditiv do krmiv včetně kokcidiostatik. Společnosti, které jsou členy IFAH-Europe zasílají dokumentaci o svých aditivech do krmiv příslušným vědeckým panelům EFSA k posouzení. IFAH-Europe spolupracuje s EFSA a s Komisí na probíhajícím posuzování legislativy v tomto sektoru.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down