Ilegální transport se zvířaty

Podle Německého svazu na ochranu zvířat (DTB) zabavili policisté v Německu loni 628 psů, a předloni 495 psů, kteří sem byli dovezeni v rozporu se zákonem. Štěňata se do Německa převážejí především ze zemí střední a východní Evropy.

Stále více nelegálních transportů se zvířaty, především domácími mazlíčky, odhaluje německá policie. Kromě psů různých ras se do Německa nelegálně dovážejí také ptáci, myši či morčata. V případě, že se do statistiky započítají i tito menší živočichové, je nárůst počtu nezákonně dovážených zvířat ještě větší. Zatímco předloni jich německá policie zabavila 1100, loni téměř 11 000.

Policie žádné kontroly zaměřené přímo na pašování domácích mazlíčků neprovádí, odhalení nelegálních transportů je většinou dílem náhody. Nejčastěji jsou pašovaná zvířata odhalena v blízkosti hranic, například v příhraničních oblastech Bavorska. Podle německých ochránců zvířat se štěňata nelegálně dovážejí nejčastěji z Rumunska, Maďarska a Srbska. Výjimkou nejsou transporty z České republiky a Slovenska.*

Zdroj: www.ctk.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *