11.08.2003 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Influenza už není

Už ani pro Belgii neplatí omezení pro obchodování s drůbeží a s ptáky vůbec. Státní veterinární správa ČR zhodnotila celkovou situaci a v souladu s Rozhodnutím Evropské komise 2003/388/EC dnes ruší dosavadní ochranná opatření přijatá vůči Belgii v souvislosti s aviární influenzou, neboli s ptačí chřipkou.

Toto nebezpečné onemocnění ptáků, které vypuklo nejprve v Nizozemí a poté se rozšířilo do Belgie a posléze do sousedního Německa, považuje Evropská unie za zvládnuté. Postupně uvolnila obchod ptáky i tranzity a obdobně tak učinila i naše Státní veterinární správa. Pro Německo byly dosavadní zákazy odvolány dne 30. 6. 2003, pro Holandsko dne 5. 8. 2003 a nyní došla řada i na Belgii.
Připomínám, že v naší republice influenza drůbeže dosud nebyla nikdy zjištěna. Riziko, že by toto nepříjemné a nebezpečné onemocnění ptáků mohlo být zavlečeno na naše území proto braly orgány veterinárního dozoru velmi vážně, proto také byly okamžitě přijaty příslušné zákazy dovozu i tranzitu.
Státní veterinární správa ČR proto s uspokojením přijala ujištění Evropské komise, že veterinární opatření v postižených územích členských států EU byla úspěšná.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down