27.01.2004 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inspekce zatím nacházejí jen drobné nedostatky

I v dalším týdnu kontrol u zpracovatelů živočišných produktů nalézají inspektoři z Evropské unie při plnění hygienických a veterinárních směrnic pouze drobné nedostatky. Malé výhrady měli včera při kontrole zpracovatele vajec, firmy Agricol Hradec Králové. Připomínky měli i ve výkupně zvěřiny ve středočeských Strážovicích.

Firmě Agricol Hradec Králové vytkli inspektoři podle ředitele podniku Pavla Štefky pouze nedostatky, které bez výrazných nákladů dokáže odstranit do několika dnů. Jedna z výtek směřovala například k seřízení stroje na zpracování vajec.
Tým komisařů ve Středočeském kraji navštívil výkupny zvěřiny v obcích Kobylnice a Strážovice a jatka Agroprim v Netvořicích na Benešovsku. Drobné připomínky k uskladnění zvěřiny měli k pobočce Interlovu Praha v obci Strážovice.
Na Plzeňsku si inspektoři vybrali jednu mlékárnu, jatka, výrobnu uzenin a malý uzavřený provoz bourárny, kde zjišťovali, zda skutečně nevyrábí. Firmy si přitom vybrali na poslední chvíli. Komisaři dále posuzovali, jak pokročila úroveň hygienických a veterinárních parametrů podniků od loňských a předloňských misí.
Inspektoři mají seznamy společností a po příjezdu k veterinářům budou požadovat dokumentaci k vybraným podnikům, které následně mohou navštívit. Ve středu by kontroloři měli prověřovat provozy v Jihočeském kraji a na Vysočině.
Cílem mise z Bruselu je prověřit stav potravinářských provozů, provést vyhodnocení a připravit zprávu pro Evropskou komisi.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down