24.01.2012 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Internationale Grüne Woche 2012

Jedna z nejvýznamnějších mezinárodních zemědělských, potravinářských a zahradnických výstav na světě probíhá právě v Berlíně (www.gruenewoche.de). Do 29. ledna se představí 1634 vystavovatelů ze zhruba 60 zemí. Z České republiky přijela desítka firem, polovinu tvoří pivovary.
Zatímco loni se berlínská přehlídka konala ve stínu skandálu s výskytem dioxinu v krmivu, vejcích a vepřovém mase, který vévodil i většině tehdejších odborných diskusí, tento rok takové mediálně výrazné téma chybí. Dominantním tématem je společná zemědělská politika, protože v letošním roce musí být schváleny základní parametry financování zemědělství v letech 2014 až 2020.
Druhou diskutovanou otázkou je bezpečnost potravin. To je aktuální téma především v hostitelském Německu, kde doznívá nedávná aféra s odhalením nebezpečných bakterií v kuřecím mase prodávaným v německých supermarketech, která je dávána do spojitosti s nadužíváním antibiotik ve velkochovech.

Grüne Woche se koná od roku 1926. Pro firmy v agropotravinářství je tradičním a důležitým testovacím trhem před nadcházející sezonou. Pro běžné návštěvníky je to ale především přehlídka kulinářských lákadel z celého světa. Kde jinde mohou na jednom místě okusit medvědí maso z Estonska, rwandské antilopí ragú nebo australský krokoburger z krokodýlího masa. Už první den zaplavily berlínské výstaviště tisíce návštěvníků. Pořadatelé doufají, že i letos jeho branami projde více než 400.000 lidí.
Fórum IGW nabídne vysoce kvalitní diskusní témata. Důležitou událostí bude kromě toho propůjčení ceny ekologického zemědělství. Odborný seminář Frische Forum Fleisch bude i v tomto roce místem setkání odborníků z oboru. Špičkoví odborníci z oblasti obchodu a průmyslu budou informovat o aktuálních trendech trhu, prezentovat strategie růstu a odváží se pohledu do budoucna.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down