04.07.2007 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jelen po požití marihuany napadl turisty

Jen díky zfetovaným jelenům potulujícím se po okolí byli nyní Ve Švýcarsku odhaleni dva muži, kteří ilegálně pěstovali marihuanu. Potácející se zvířata děsila nejen lovce, ale také obyvatele vesnic.

Jeden z jelenů pod vlivem tetrahydrocannabinolu (THC) dokonce napadl turisty spící u cesty. Podle obyvatel v okolí švýcarského Trientu zvíře napadlo lidi, vlezlo do obchodu i lidem do stavení, a tak švýcarské úřady začaly pátrat po příčině divného chování zvířat. Podařilo se jim nalézt ilegální farmu na pěstování marihuany, která přinášela obživu dvěma mužům. Policie je zatkla přímo na poli, kde se pokoušeli sklidit svou úrodu. Jeleni a pravděpodobně další zvířata zřejmě část rostlin konopí spásla.
V loňském roce byli zatčeni farmáři z Româneşti v administrativní oblasti Botoşani v Rumunsku, kteří naopak zkrmovali marihuanu kravám úmyslně. Mužům ve věku mezi 57 a 82 roky se zdálo, že to krávy mají rády a šťastné krávy přece dávají více mléka. Na rozdíl od mužů ze Švýcarska byli přesvědčeni, že neporušují zákon, a marihuanu pěstovali na svých polích bez obav.
Odborníci netuší, zda se krávy na droze mohly stát závislými. Jisté je, že u jelenů mělo THC omamující účinky podobně jako u člověka.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down