19.02.2004 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ještě účinnější kontroly

Je jasné, že na úroveň výroby nejen potravin živočišného původu má velký vliv také úroveň kontroly. Státní veterinární správa ČR si v uplynulých týdnech ověřila, že tam, kde byly zpracovatelské provozy posuzovány a hodnoceny komisionálně, popřípadě jiným pracovníkem, než tím, který zde vykonává veterinární dozor, se prakticky žádné problémy při následné kontrole, popřípadě při návštěvě bruselské mise na sklonku ledna nevyskytly.

Proto také Josef Holejšovský na setkání šéfů veterinárních správ členských a kandidátských zemí v Bruselu potvrdil, že systém kontrol bude nadále u nás organizován na třech úrovních. Jednak v rámci působnosti místně příslušné krajské veterinární správy, poté mezi jednotlivými krajskými správami navzájem a pak budou supervizi vykonávat pracovníci centra – Státní veterinární správy ČR.
Ze schůzky šéfů veterinárních správ členských a kandidátských zemí, která se konala minulý čtvrtek v Bruselu, vyplynulo konstatování, že v kandidátských zemích, tedy i v naší republice, došlo k opravdu velkému zlepšení a pokroku. Toto zjistily kontroly z EU, které v kandidátských zemích proběhly v uplynulých týdnech. K ochranným opatřením se tedy ze strany EU vzhledem k ČR neschyluje.
Nyní stojí Státní veterinární správa před technickým a administrativním zhodnocením uplynulé práce – do 31. března nahlásit do Bruselu konečné stavy zpracovatelských provozů, které splňují podmínky a budou se moci zúčastnit společného „komunitárního“ trhu. Následnou kontrolu z EU nelze vyloučit.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down