05.05.2010 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jihočeští kapři v mexických vodách

Ryby z ověřené genetické linie

Vodňanská Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity zašle partnerské Metropolitní univerzitě v Mexiku plůdek dvou plemen kapra.
Kaprům se v Mexiku díky příhodným podmínkám daří, i když nejsou původním druhem. Svědčí jim teplo a velké vodní plochy. Kapři tam byli dovezeni v 70. letech z Evropy a Asie, ale nejedná se o geneticky čistý materiál. Proto mají zájem o jejich ověřené genetické linie, které by mohly podpořit produkci kaprů.
Tisíce několikadenních mariánskolázeňských šupinatých a pohořelických lysých kaprů pak bude čekat asi třicetihodinová cesta do Mexika. Přepravovat se budou v igelitových pytlích, které budou vloženy do polystyrenových a následně kartonových krabic. Jsou to typizované přepravní boxy, jimiž se ryby běžně převážejí. V pytlích budou mít rybky díky přetlaku kyslíku dostatek vzduchu, aby cestu přežily.
Aby fakulta mohla ryby vyvézt do zahraničí, musí získat řadu veterinárních certifikátů a povolení. Ty potvrzují, že zvířata splňují veškeré podmínky, jež si stanovuje země, kam budou dovezeny.
Fakulta má již s přepravou jiker, plůdku i velkých ryb zkušenosti, doposud ryby dovážela (např. jesetery z Kanady).

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down